Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів — це пам’ятна дата на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. В роки Другої Світової війни у Німеччині діяло 14033 табори смерті, 506 гетто, 2071 в’язниця. З 18 мільйонів чоловік вивезених до Німеччини з 30 країн Європи, 11 мільйонів загинули. «Гітлерівська Німеччина стала величезною катівнею. Волання її жертв чув увесь світ, вони змушували здригатися всі цивілізовані держави», — заявив обвинувач від США Роберт Джексон на Нюрнберзькому процесі.
Друга Світова війна — найстрашніша з усіх війн, які прийшлося пережити українцям і всьому людству. Звіряча ідеологія нацизму, який розв’язав люту бійню, мала на меті знищення усіх так званих «расово неповноцінних»: циган, євреїв та слов’ян.
11 квітня в читальному залі бібліотеки ліцею для учнів було презентовано тематичну полицю на тему "Фашистські табори смерті".
Душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни. З кожним роком Друга Світова Війна крок за кроком, день за днем віддаляється від нас перегорнутою сторінкою історії. Але забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо, тому кожного року 11 квітня, Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли через фашистські табори і віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.